Strefa porad

Nie wiesz jak zacząć…?

Dobrze trafiłeś!
Witaj w „Strefie porad”!Znajdziesz tutaj poradniki z różnych dziedzin życia. Staram się o to, aby treści w nich zawarte były łatwo przyswajalne oraz nie przynudzały zanadto. Częścią wspólną poradników jest przede wszystkim nacisk na przedstawienie strategii postępowania, a nie instruowanie krok po kroku przepisu na sukces. Podążanie wytyczoną ścieżką jest bezpieczne i nie wymaga wielkiego wysiłku, jednak może prowadzić do zmierzania w kierunku, który nie jest w zgodzie z Tobą.

Często mamy te same obawy przed nieznanym i popełniamy te same błędy zaczynając coś od początku. W moich poradnikach chcę pozbawić Cię wszelkich obaw, nakreślić w przybliżenia sposób postępowania i oddać go do Twojej osobistej refleksji.


Zawartość poradników oparta jest o moje życiowe doświadczenia i wyciągnięte z nich wnioski. To co w nich piszę jest prawdziwe i szczere. Co więcej – zadziałało!


Robiąc coś po raz pierwszy szukamy gotowych rozwiązań prowadzących nas za rękę. Niestety, zapominam wtedy o naszej odmienności. Najlepiej obrazują to przepisy kulinarne. Stosując się ściśle do przepisu podczas przygotowywania np. ciasta z galaretką okazuje się, że ostatecznie ciasto było za słodkie. Nie jest to wina przepisu. Różni ludzie mają różne gusta. W przypadku ciasta, dodając mniej cukru uzyskujesz satysfakcjonujący Cię smak.

Zauważ, że do osiągnięcia sukcesu, nawet drobnego, potrzebna jest cząstka Ciebie

Wiele osób próbuje postępować dokładnie według schematu, który doprowadził jakąś osobę do sukcesu. Po jakimś czasie okazuje się, że w ich przypadku to w ogóle się nie sprawdza, bo próbowały kopiować czyjeś postępowanie zapominając, że np. zawsze czuję się źle wstając o wczesnej porze. Zachwyceni rewelacyjnym rezultatem czyichś działań staramy się wcielić nieomal wszystko do naszego życia. A przecież wczesne wstawanie wcale nie musi Ci w czymś pomóc!

Zaczynając coś od nowa powinniśmy zapoznać się z interesującą nas i resztę odkrywać samodzielnie, posiłkując się dodatkowymi informacjami już w trakcie kroczenia własną drogą.

Jeśli już gdzieś zmierzasz łatwiej jest poprawić kurs, bo najważniejsze jest już za Tobą: DZIAŁANIE!

Pamiętaj, aby zawsze działać w zgodzie ze sobą. Wtedy i tylko wtedy unikniesz frustracji i sztuczności w tym co robisz. Nie myśl o tym co robią inni – zrób to po swojemu. Oczywiście korzystaj z porad. Dopytuj o czyjeś błędy. Weryfikuj czy pasujesz do takiego scenariusza i mając go już nakreślonego rewiduj za każdym razem, kiedy coś idzie źle.


Poniżej znajdziesz napisane przeze mnie poradniki, które możesz pobrać zupełnie za darmo. Kiliknij na tytuł i pobierz plik pdf na dysk swojego komputera. Podziel się ze mną swoją opinią. Zasugeruj ewentualne zmiany. Chętnie dowiem się co myślisz o mojej pracy. Miłego czytania i powodzenia!


1.   Marcin Kaczmarek, „Trekking wokół Annapurny. 21 dni wspaniałej podróży” – 16 stron

Nie wiesz jak dostać się do Kathmandu oraz jaki termin wycieczki wybrać? Chcesz dowiedzieć się jakich dokumentów potrzebujesz podczas podróży? Zastanawiasz się nad planem trekkingu i czy konieczne będzie korzystanie z biur podróży? Nie masz pojęcia gdzie będziesz nocować? Szukasz odpowiedzi na pytanie: Jak przemieszczać się po Nepalu? Jeśli choć jedna z odpowiedzi na poprzednie pytania była twierdząca – ten poradnik jest dla Ciebie! 

W przewodniku znajdziesz informacje dotyczące 3 różnych trekkingów w rejonie Annapurny: „Jezioro Tilicho”, „Sanktuarium Annapurny” i „Trekking Wokół Annapurny”.

Annapurna przewodnik, Annapurna poradnik, Annapurna przewodnik za darmo,. Annapurna poradnik za darmo, Przewodnik wokół Annapurny.


2.   Marcin Kaczmarek, „Jak zacząć biegać?” – 1 strona

Zastanawiasz się jak zacząć biegać? Jest Ci trudno wystartować samodzielnie? Dobija Cię słomiany zapał? Szybko rezygnujesz? Nie wiesz gdzie popełniasz błąd? Nigdy nie biegałaś/biegałeś? Nie wiesz jak się za to zabrać? Chcesz spróbować na własną rękę? Jeśli choć jedna z odpowiedzi na powyższe pytania była twierdząca oraz jesteś pewien, że umiesz myśleć samodzielnie – ten poradnik jest dla Ciebie!

Jak zacząć biegać?


Zapisz się do newslettera, a wtedy zawsze będziesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach (zero spamu)!