O Królestwie

Rzeczoczywista Polska – Królestwo AbsurduFajnie, że wpadłeś! Strona, do której dotarłeś jest miejscem, gdzie znajdziesz krótkie opowiadania o polskiej rzeczywistości.  Na stronie znajdzie również strefę porad(to co w Polsce lubimy najbardziej) oraz listę polecanych przeze mnie książek!


Nazywam się Marcin Kaczmarek i króluję w Królestwie Absurdu 😉Teksty jakie znajdziesz w Rzeczyoczywistej Polskiej nie są wyrazem złośliwości i nienawiści. Kocham swoją ojczyznę, jednakże uważam, że wytykanie palcem ułomności oraz słabości – niektóre towarzyszą nam od setek lat – przypomina o ciągłej potrzebie pracy na sobą. Przedstawiane tutaj historie są często karykaturą oraz przerysowaniem rzeczywistości otaczającej Polaków każdego dnia.


Chciałbym, aby chociaż niektóre z opowiadań skłoniły Cię do refleksji i przemyśleń nad sprawami, którym na co dzień nie poświęca się wiele czasu. Nie chcę natomiast namawiać do własnej wizji świata, tym bardziej że jest ona zmienna i pragnę aby taka pozostała, ponieważ uważam za rozsądne nieustannie rewidować własne poglądy.


Swoje rozumowanie zawsze rozpoczynam od sokratejskiego założenia, że nic nie wiem. Mimo to, wyrażam własne opinie wierząc w ich słuszność, jednocześnie gotując się na ponowne ich rozważenie. Sądzę, że mylić można się zawsze, ale mimo wszystko każdy ma prawo do własnego zdania.


Uważam, że wolno mi robić wszystko i nie obchodzi mnie wyrok sądu, nawet najwyższego, ponieważ doskonale wiem, że granicą mojej wolności jest wolność drugiego człowieka. Oczywiście, jako obywatel III RP godzę się na przestrzeganie prawa obowiązującego w Jej granicach.


Wiem, że nic nie wiem

Sokrates

Granicą ludzkiej wolności, jest wolność drugiego człowieka

Alexis de Tocqueville


Polecam Ci wspaniałą i krótką lekturę:
Platon, „Obrona Sokratesa”
 


Odwiedź stronę domową i poznaj świat Królestwa Absurdu. Poświęć kilka minut podczas podróży tramwajem, autobusem lub czekając w kolejce do lekarza i dowiedz się czym jest Rzeczoczywista Polska. Pamiętaj, aby pod każdym wpisem pozostawić swój komentarz!


Zajrzyj do STREFY PORAD! Może znajdziesz w niej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

Zapisz się do newslettera, a wtedy zawsze będziesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach (zero spamu)!